Dragi naši učenici, poštovane kolegice i kolege zaposlenici, ove godine obilježavamo 42. godišnjicu od osnivanja naše škole.

I ove godine godišnjicu škole obilježavamo u specifičnim okolnostima, u kojima nam je osnovni zadatak da sačuvamo zdravlje i živote. U ovako teškom okruženju istovremeno nastojimo da postignemo što bolje rezultate u odgoju i obrazovanju.

Okolnosti i uslovi u kojima svi radimo su izuzetno teški, a time je i naš ponos postignutim rezultatima veći.

Svjedoci smo izuzetne kreativnosti naših učenika i nastavnika koji i u ovako teškim vremenima unose radost i entuzijazam svojim idejama, koje se neprestano nižu jedna za drugom, te na taj način sve nas stimulišu da uradimo sve ono što je u našim mogućnostima, kako bi sa što boljim uspjehom izvršili zadatke koji su nam postavljeni i ostvarili naše ciljeve.

Želim da izrazim svoje zadovoljstvo što sam član kolektiva koji u ovako specifičnim uslovima njeguje i promoviše pozitivne ideje, zajedništvo i istovremeno ispunjava osnovnu zadaću obrazovnog sistema , potiče na usvajanje novih znanja, prenosi znanje i podučava mlade.

Svima vama od srca čestitam 42. godišnjicu naše škole.

Direktor:

Said Poljo

Na našoj fb stranici pogledajte kako su to Dan škole obilježili profesori i učenici: