Mašinski tehničar za CNC tehnologiju

Zašto odabrati ovaj smjer?

MAŠINSKI TEHNIČAR ZA CNC TEHNOLOGIJU

Šta dalje, koju školu upisati?

Ovo je pitanje koje sebi često postavljaju svi oni koji završavaju osnovnu školu. Odgovor bi mogli pronaći u našoj školi, koja obrazuje, između ostalog, i mašinske tehničare i to u dva smjera:

Mašinski tehničar konstruktor na računaru

Mašinski tehničar za CNC TEHNOLOGIJU

IMG-a0a7783e572406111656b9926b022eba-V-1024x508

Zašto odabrati ovaj smjer?

MAŠINSKI TEHNIČAR

Šta dalje, koju školu upisati?

Mašinski tehničar konstruktor na računaru

Mašinski tehničar za kompjutersko upravljanje mašinama CNC

IMG-a0a7783e572406111656b9926b022eba-V-1024x508

Zanimanje mašinski tehničar omogućava nastavak školovanja na svim tehničkim fakultetima i fakultetima drugih profila.

Nastavni sadržaji su prilagođeni modernom pristupu školovanja.

U našoj školi se, pored standarnih, izučavaju i predmeti za kompjutersko crtanje AutoCAD i Catia, koji su prestižni u primjeni pri rješavanju svakodnevnih problema u tehničkim oblastima.
Nastava se odvija u moderno opremljenim učionicama na računarima i CNC-mašinama, za koje naši učenici pišu programe za obradu te odmah mogu dobiti rezultat ispisanog programa u vidu gotovog proizvoda.

Nastavni proces realizuju vrijedni profesori, inžinjeri, kao i profesori općeobrazovnih predmeta a i jedni i drugi permanentno prate napredak nauke i tehnike u svijetu.

Svake godine organizujemo posjete našim susjedima – fabrikama, koje se nalaze u našoj opštini.

Učenici su angažovani i u različitim vannastavnim aktivnostima i projektima. Posjete muzejima, pozorištu, sajmovima knjiga i sl, sastavni su dio školovanja.

Naši učenici su uspješni studenti i inžinjeri. Radujemo se uspjehu naših učenika i očekujemo i vas da se nadopunjujemo i gradimo bolju budućnost.