EONOMSKA OLIMPIJADA( EO ) je projekt koji je pokrenut u Češkoj Republici 2016 godine od  Instituta za ekonomski razvoj te se proširio i na druge evropske države. Od početka osnivanja pa do sada učestvovalo je više od 64 000 učenika iz cijele Evrope. Ove godine EO prvi put se organizovala u Bosni i Hercegovini. Održane su tri runde takmičenja u martu, julu i augustu mjesecu. Finalna runda takmičenja održana je 31. 08. 2021. u prostorijama Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology. Učešće je uzelo 17 najbolje plasiranih učenika iz prethodne dvije runde takmičenja, među kojima su učenice naše škole SŠC VOGOŠĆA a to su: HODŽIĆ ILMA, KAIKČIJA ENISA i UGLJEŠA NEJLA.

U trećem finalnom krugu takmičenja članovi žirija su bili:  Admir Čavalić, Faruk Hadžić, Damir Bećirović ekonomski analitičari ( Ekonomski fakultet Tuzla ) i Danijal Hadžović, osnivač Liberalnog foruma koji su proglasili pobjednika prve Ekonomske olimpijade u BiH Hodžić Ilmu. Ilma je nakon online testiranja, usmenih odgovora pred žirijem pokazala vrhunsko znanje u izuzetno jakoj konkurenciji iz oblasti ekonomije i finansija kao i sposobnost logičkog razmišljanja i rješavanja ekonomskih problema. Naša škola i mentorica EO Razija Karahmet se zahvaljuju svim učenicima koji su učestvovali  na takmičenju EO, a iskrene čestitke upućujemo Ilmi. Posebnu zahvalnost upućujemo koordinatorici projekta EO Aldini Jahić na izuzetnoj organizaciji takmičenja i saradnji.

Draga Ilma ponosni smo što te imamo, želimo ti mnogo sreće i uspjeha u nastavku takmičenja.