Performans u našoj školi posvećen Danu nezavisnosti BiH

29. Februara 2020.

Dana 28. februara u amfiteatru naše škole obilježili smo Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine performansom pod nazivom “Prođoh Bosnom kroz gradove”, koji je  osmislila i sa 30 učenika realizirala profesorica bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti Senada Kasumagić.

Učenici su iznijeli i svoje utiske o ovim pretprazničkim danima i učestvovanju u pripremi performansa: “Dan nezavisnosti uvijek rado dočekujemo tako da se radujemo i svakoj vannastavnoj aktivnosti kako bismo sa svojim profesoricama jezika stvarali nove predstave i performanse na temu  praznika. Tada ponajviše ovu školu osjećamo svojom i sretni smo da ovakvim aktivnostima možemo najbolje promovirati kako nas, učenike, tako i sve ono što profesori utkaju u nas!”.

Gosti na našoj proslavi bili su članovi, antifašisti, udruženja UABNOR-a Vogošće.